❤️ Amit Shiveluch ciklus alatt építettünk

  • Reading time:6 perc alatt olvasható

“Hajónapló” című sorozatunkban a CodeBerry projekttervezési és -megvalósítási folyamatát mutatjuk be. Hathetes intenzív munkaciklusokban dolgozunk, melyeket kéthetes nyugodt, elmélyült tanuló- és tervezőidőszakok követnek. A ciklusok impozáns hegyekről kapják a nevüket, egy-egy bejegyzésben az adott időszakban megvalósított előrelépésekről olvashattok.

Szeretnéd online megtanulni, hogyan kell programozni? Gyere, és próbáld ki az első 25 leckénket ingyen a CodeBerry Programozóiskolában!

CodeBerry hajónapló

 

A Popocatépetl hegyről elnevezett ciklus már elindult, de most emlékezzünk vissza és ünnepeljük meg a legutóbbi, a Shiveluch vulkánról elnevezett fejlesztési ciklus során elért eredményeinket.

Egy jQuery kurzus

Létrehoztunk egy teljesen új kurzust, ami összeköti a HTML, CSS és JS témákat, és lehetőséget ad a diákoknak arra, hogy a weboldalaikat interaktívvá tegyék. A kurzusban aranyos programozási gyakorlatok és mintamegoldások (ami egy rendszeresen felmerülő igény) várják a tanulók hadát.

Egy weblapkészítés-gyakorló kurzus

Megterveztünk egy izgalmas, új típusú kurzust a leggyorsabban haladó diákjainkkal két hónapja készített interjúk alapján. A kurzusban modern weboldalak gyönyörűen megalkotott képernyőit találjuk, amit a diákoknak is létre kell hozni a korábban megszerzett HTML és CSS tudásukat bevetve. Emellett kidolgozott példamegoldásokat is biztosítunk, amiknek a megjegyzéseiben minden apró részletet megmagyarázunk.

Egy központi alkalmazás, ami több előfizetést is képes kezelni

2016 óta szinte mindent megbízható központi alkalmazásunk kezelt a színfalak mögött. Azóta viszont lett néhány „apróbb” változtatás a CodeBerry működésében. Például lehetővé tettük, hogy egy diáknak már ne csak egy előfizetése lehessen 😂. Ez a figyelemre méltó vállalkozás mind a Vinson Massif, mind a Shiveluch ciklusok nagy részét igénybe vette, de végre élesítettük.

Egy tartalomkészítő csapat

Az organikus forgalom sokat számít, és szeretnénk előkelőbb helyre kerülni a keresőmotorban azáltal, hogy releváns tartalmat szolgáltatunk. A tartalomkészítés nem könnyű, ezért egy egész csapatot hoztunk létre erre a feladatra, akik mostantól folyamatosan új cikkeken dolgoznak.

Egy országválasztó keretrendszer

A világ legnagyobb programozóiskoláját építjük. Hogy ezt az ambiciózus célt elérjük, ki kell választanunk, melyik országba terjeszkedjen a CodeBerry legközelebb. A döntés nem triviális. Sok tényező befolyásolja, hogy mennyire „jó” számunkra egy piac. Úgyhogy létrehoztunk egy keretrendszert, ami segít nekünk ezen adatok rendszerezésében.

Új tagok felvétele

A CodeBerry nem csak a diákok terén gyarapodott, új csapattagok is érkeztek. Üdvözöljük Sebastiant (szoftverfejlesztő), Róbertet (kódmentor), Carment (tartalommarketinges), Gabriellát (tartalomkészítő), valamint Károlyt és Barnát (tananyagfejlesztők). Sziasztok 🌊!

 

Kurzus e-mailek konszolidálása

A kurzusok kis kísérletként indultak, de mára már 150 különböző e-mailt küldünk ki a kurzusok résztvevőinek. Korábban manuálisan küldtük ki ezeket az e-maileket, Google dokumentumokból kimásolva (mint az állatok! 🦓🐌). Ma elég megnyomni egy gombot a Mauticban, és az e-mail azonnal útnak indul.

Emlékeztető e-mailek

Ha a diákjaink nem felejtenek el minden nap visszatérni és tanulni, azzal mindenki nyer. Ha tanulnak, minden nappal egyre okosabb diákjaink lesznek. Olyan e-maileket is létrehoztunk, amelyek emlékeztetik a diákjainkat, hogy lépjenek be, és szilárdítsák meg a napi rendszerességgel történő tanulás jó szokását.

Ügyesek voltunk! Ideje vállon veregetni magunkat, és gyönyörködni az alkotásainkban:

 

“Hajónapló” című sorozatunkban a CodeBerry projekttervezési és -megvalósítási folyamatát mutatjuk be. Hathetes intenzív munkaciklusokban dolgozunk, melyeket kéthetes nyugodt, elmélyült tanuló- és tervezőidőszakok követnek. A ciklusok impozáns hegyekről kapják a nevüket, egy-egy bejegyzésben az adott időszakban megvalósított előrelépésekről olvashattok.

CodeBerry hajónapló

Szeretnéd online megtanulni, hogyan kell programozni? Gyere, és próbáld ki az első 25 leckénket ingyen a CodeBerry Programozóiskolában!