❤️ Mit építettünk a Popocatépetl alatt?

  • Reading time:7 perc alatt olvasható

“Hajónapló” című sorozatunkban a CodeBerry projekttervezési és -megvalósítási folyamatát mutatjuk be. Hathetes intenzív munkaciklusokban dolgozunk, melyeket kéthetes nyugodt, elmélyült tanuló- és tervezőidőszakok követnek. A ciklusok impozáns hegyekről kapják a nevüket, egy-egy bejegyzésben az adott időszakban megvalósított előrelépésekről olvashattok.

Szeretnéd online megtanulni, hogyan kell programozni? Gyere, és próbáld ki az első 25 leckénket ingyen a CodeBerry Programozóiskolában!

CodeBerry hajónapló

 

A Matterhorn nevű új ciklus már elindult, de most nézzük és ünnepeljük meg, mivel foglalkoztunk az előző fejlesztési ciklusban. 🎉

🇲🇽Újraindítottuk a mexikói CodeBerryt

Néhány éve megpróbáltuk bevenni Mexikót, de egy ideig szüneteltetni kellett a próbálkozásainkat, hogy több figyelmet fordíthassunk a közép- és kelet-európai piacokra. Most végre módunkban állt újraindítani a mexikói CodeBerryt is. Már öt diákunk és négy ösztöndíjasunk van, és egy teljesen új csapat várja őket izgatottan. Hamarosan elindítjuk ott is a CodeBerry legfontosabb kurzusait.

 

🌍Létrehoztunk egy MVP-t, ami 20 országban ingyen elérhető

Annyi országban indítottuk el a minimum viable productunkat (azaz a legkisebb életképes termékünket), hogy le kell görgetned, ha a kínai nyelvet is látni akarod. (Kivéve, ha Dávid vagy. Neki mindig elég fura a képernyőfelbontása.)

Minden új nyelvnek elkészítettük a tanulói közösségét és a kezdőlapját, és az új diákjaink ingyenesen elérhetik az első három JS-modult az Orange-ben. Terjeszkednünk kellett. Ezt meg is tettük, hatalmas mértékben. A következő ciklus ott folytatja majd, ahol a 20 ország programunk megállt: A „Közösségi fordítás” projekt csökkenti majd a fordítási akadályt, a „Settler Team újraindítása” projekt pedig gyors kísérletekkel segíti majd a terjeszkedésünket.

👩‍💻Létrehoztunk egy haladó CSS-kurzust

A legújabb kurzusunk keretében a legfrissebb és leghasznosabb CSS-tudást adjuk át: beszélünk például a flexboxról és a gridekről.

Bár a kurzusban tanított fogalmak haladó címkét kaptak, nagy részük mégis logikusabb, mint a korábbi CSS-megoldások.

 

🧨Szétcsaptunk a tananyag metadatafájljai között

Még 2016-ban hoztunk néhány olyan döntést a tananyag technikai felépítéséről, ami mára már inkább megnehezíti az életünket. Most újabb döntéseket hoztunk, és jelenleg meg vagyunk elégedve azzal, hogy a tananyag kisebb módosításai nem kerülnek több órába. Viszlát később – remélhetőleg kevesebb, mint 4 év múlva! 😄

⏰Új emlékeztető e-maileket hoztunk létre a befizetésekről

Az esedékes befizetésekről szóló emlékeztető e-mailjeink nem minden előfizetési csomagot fedtek le, és bizonyos esetekben manuálisan kellett kiküldenünk őket. Most minden előfizetés-típusra kiterjesztettük a második emlékeztető e-mailünket, és automatizáltuk a folyamatot. Most már mindenki elég emlékeztetőt kap.

 

🚀Elindítottunk két új kurzust

Emlékeztek még, amikor nem tudtunk jQuery és Weblapkészítés Gyakorlat kurzusokat ajánlani a lelkes diákjainknak? Ez már a múlté! Ráadásul az elsőnek végzettek visszajelzései is kiválóak.

✅Bevezettük a Streaks funkciót

Amikor az ember ki akar alakítani egy új szokást, például a programozás tanulásával kapcsolatban, jó, ha van valami rendszer, ami segít észben tartani ezt az elkötelezettséget. A Streaks egy új funkció a tanulási rendszerünkben, ami megmutatja, hogy hány percet töltöttél a tanulással minden nap. Ha eléred az öt percet, kapsz egy cuki macsekot is. 🐾⏸🐈

👾Ízelítőt adtunk a mentorszolgáltatásainkból

Létrehoztunk egy próbaverziót a mentorszolgáltatásainkból, hogy a diákok ingyenesen megtapasztalhassák a kódmentorok bölcsességének édes ízét. Néhány diák már ki is próbálta, meglátjuk, mi lesz belőle.

🤙Bevezettük a tanulóhaver funkciót

Felkínáltunk egy új módot a diákok motiválására: meghívhatták egy barátjukat, aki egy hónapig ingyen tanulhatott velük.

 

🌊Új csapattagokat vettünk fel

Minden korábbi ciklusnál több csapattagot vettünk fel. Új fordítókat, korrektorokat vettünk fel, valamint újra felvettünk korábbi csapattagokat is. Emellett a legújabb teljes munkaidős fejlesztő, Azaz is megérkezett.

Mindenkit 🌊üdvözlünk!

Ja, és hamarosan jön egy 👇

Sok dolog történt. Ügyesek voltunk.

Eljött az ideje a vállveregetésnek:

 

“Hajónapló” című sorozatunkban a CodeBerry projekttervezési és -megvalósítási folyamatát mutatjuk be. Hathetes intenzív munkaciklusokban dolgozunk, melyeket kéthetes nyugodt, elmélyült tanuló- és tervezőidőszakok követnek. A ciklusok impozáns hegyekről kapják a nevüket, egy-egy bejegyzésben az adott időszakban megvalósított előrelépésekről olvashattok.

CodeBerry hajónapló

Szeretnéd online megtanulni, hogyan kell programozni? Gyere, és próbáld ki az első 25 leckénket ingyen a CodeBerry Programozóiskolában!