5 top kursów programowania w Poznaniu

 • Reading time:10 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

W tym artykule zebraliśmy sposoby i możliwości nauki programowania w Poznaniu. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

Nauka programowania w Poznaniu

Poznań oferuje wiele rodzajów struktur szkoleniowych. Istnieją kursy, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, gdzie możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

Inne edukacyjne programy państwowe są również dostępne do nauki programowania specjalizujące się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie internetowe i tworzenie aplikacji internetowych. 

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania we Wrocławiu – patrząc na opcje jedna po drugiej.

 

Przegląd kursów programowania w Poznaniu

Software Development Academy

Software Development Academy prowadzi kursy w 20 miastach, w tym w Poznaniu. Zainteresowani podjęciem pracy w branży IT mają do wyboru kilka szkoleń:

 • Tester oprogramowania
 • UX Designer
 • Python od podstaw
 • Java od podstaw
 • Data Science
 • Front-End Developer

Software Development Academy wspiera swoich kursantów w rozpoczęciu kariery w branży IT, oferując konsultacje doradcy zawodowego i przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych.

 

Coders Lab

W Coders Lab, najstarszej szkoła programowania w Polsce, uczyć można się również na kursach w Poznaniu. Uczestnicy mają do wyboru następujące kursy z zakresu back-endu, front-endu, testowania i UX:

 • JavaScript Developer
 • Java Developer
 • Python Developer
 • .Net Developer
 • Web Developer
 • Tester manualny
 • Python – analiza danych
 • UX Designer

Szkoła proponuje również kursy dla średnio zaawansowanych, a także szkolenia dla firm.

Osoby, które zdecydują się na zakup pakietu Premium i Profesjonalnego, mogą skorzystać również z programu wsparcia kariery, który ułatwia wejście do branży IT.

ALX

Szkoła programowania ALX prowadzi szereg interesujących kursów z dziedziny IT.

Kursanci wybierać mogą m.in. spośród następujących propozycji:

 • Młodszy programista Java
 • Młodszy programista Python
 • Młodszy programista .NET
 • Zostań Webmasterem
 • Programista JavaScript
 • Młodszy programista C/C++ 

Szkolenia prowadzone są w formie kursów specjalistycznych oraz bootcampów.

Szeroka oferta sprawia, że to dobra opcja zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. W portfolio firmy znajdują się również propozycje dla młodzieży.

 

Code:Me

Kurs Code:Me to nowoczesna szkoła, która proponuje kursy w formie zdalnej i stacjonarnej. W Poznaniu wybierać można spośród następujących szkoleń:

 • Python od podstaw
 • Java od podstaw 
 • JavaScript i React od podstaw
 • Podstawy testowania

Ceny kursów rozpoczynają się od 350 złotych, a sfinansować można jej w systemie ratalnym, lub skorzystać z dofinansowania. Szczegółowe informacje na temat finansowania szkoleń znaleźć można na stronie internetowej szkoły.

Giganci programowania

Giganci programowania to propozycja dla najmłodszych. Kursy programowania dla dzieci i młodzieży odbywają się w trybie semestralnym, wyjazdowym oraz online.

W ofercie firmy znajdują się propozycje dla dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej do wieku licealnego. Najmłodsi programiści mają do wyboru kilka kursów:

 • Tworzenie stron internetowych
 • Wstęp do programowania i hackingu
 • Tworzenie gier komputerowych
 • Hacking i tworzenie stron internetowych

 

Edukacyjne programy państwowe

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oferuje szereg kursów z różnych dziedzin, w tym naukę programowania. Warsztaty i szkolenia są otwarte dla wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia, a ich zaletą jest stosunkowo niewielka cena. Nabory na kursy odbywają się 3 razy w roku. Aktualne terminy zapisów warto śledzić na stronie internetowej. 

 

Programy na poziomie uniwersyteckim

Poznań to uniwersyteckie miasto, które oferuje szerokie możliwości wszystkim, którzy pragną uczyć się programowania w murach uczelni wyższej. Kodowania uczyć można się na kierunku informatyki, a także na specjalnościach związanych z tworzeniem gier i oprogramowania. Warto sprawdzić ofertę Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Collegium Da Vinci, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Studia prowadzone są poziomie licencjackim, magisterskim oraz podyplomowym.

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

 

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki oraz poczucie osiągnięć podczas kursów i zagłęb się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.