W naszej serii „Dziennik Pokładowy” przyglądamy się procesom planowania i wdrażania projektów CodeBerry. Pracujemy w intensywnych 6-tygodniowych cyklach, po których następuje 2-tygodniowy spokojny okres nauki i planowania. Cykle te zyskują swoją nazwę od imponujących gór, a w każdym poście możesz przeczytać o postępach poczynionych w danym okresie.

Chcesz nauczyć się programować, online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w Szkole Programowania CodeBerry.

Dziennik pokładowy CodeBerry

 

Nowy cykl, Matterhorn, już się zaczął, ale zróbmy krok do tyłu i uczcijmy wszystkie rzeczy, dzięki którym byliśmy zajęci podczas cyklu rozwojowego. 🎉

🇲🇽Wznowienie działania CodeBerry w Meksyku

Kilka lat temu próbowaliśmy podbić Meksyk, ale niestety musieliśmy odłożyć te plany na później i skoncentrować się na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Teraz mamy środki i możliwość wznowienia działania CodeBerry w Meksyku. Już teraz mamy pięciu uczniów i czterech stypendystów oraz zupełnie nowy zespół, który z radością ich wita. Wkrótce rozpoczniemy również główne kursy CodeBerry.

 

🌍MVP w 20 krajach za darmo

Wprowadziliśmy produkt CodeBerry w tak wielu krajach, że jak zjedziesz na dół, to zobaczysz nawet opcję wyboru języka chińskiego. (O ile nie jesteś Davidem. On zawsze ma coś dziwnie ustawioną rozdzielczość ekranu).

Wszystkie nowe języki mają skonfigurowane swoje strony główne i społeczności uczniowskie, a nasi nowi uczniowie mają darmowy dostęp do pierwszych trzech modułów JS w Orange. Mieliśmy się rozwijać, co uczyniliśmy – to na wielką skalę. Dwa projekty w następnym cyklu odbędą się tam, gdzie 20 krajów musiało się zatrzymać; projekt „Tłumaczenie społeczności” zminimalizuje barierę językową, a projekt „Wznowienie zespołu osadniczego” przyśpieszy rozwój poprzez gwałtowne eksperymenty. 

👩‍💻Tworzenie kursu o zaawansowanym CSS

Nasz nowy kurs dotyczy kilku najnowszych i zapewne najbardziej użytecznych rzeczy w CSS, takich jak flexbox i grid.

Chociaż koncepcje, których uczymy, są oznaczone jako zaawansowane – większość z nich będzie miała większy sens niż używanie wcześniejszych rozwiązań CSS.

 

🧨Wybuch plików Metadata w Programie Nauczania

Niektóre z naszych wyborów o strukturze technicznej programu nauczania z 2016 roku, już nie ułatwiają nam życia. Więc teraz podjęliśmy kilka nowych decyzji i obecnie jesteśmy zadowoleni z faktu, że wprowadzenie tych kilku drobnych modyfikacji w naszych materiałach nauczania nie zajęło nam wielu godzin. Do zobaczenia za miejmy nadzieję, mniej niż 4 lata! 😄

⏰E-maile przypominające o płatnościach

Nasze e-maile przypominające o zaległych płatnościach nie obejmowały wszystkich planów, przez co w niektórych przypadkach były one wysyłane ręcznie. Rozszerzyliśmy drugi e-mail przypominający o zaległościach w płatnościach na wszystkie posiadane przez nas rodzaje subskrypcji i uczyniliśmy go bardziej zautomatyzowanym. Teraz każdy dostaje swoją część przypomnień.

 

🚀Uruchomienie dwóch nowych kursów

Pamiętasz te czasy, kiedy nie mogliśmy zaoferować naszych kursów jQuery i Praktyki Tworzenia Stron dla naszych entuzjastycznych uczniów? Tak było do maja zeszłego roku! Opinie pierwszych uczniów również wyglądają świetnie.

✅Wprowadzenie funkcji Streaks

Kiedy próbujesz zaangażować się w nowy nawyk, taki jak uczenie się programowania, zawsze dobrze jest mieć jakieś systemy, które pomogą utrzymać zaangażowanie. Streaks to nowa funkcja w naszym systemie zarządzania nauką, która pokazuje, ile minut udało Ci się poświęcić na naukę każdego dnia. Osiągnij pięć minut, aby zasłużyć na łapki. 🐾⏸🐈 

👾Przedsmak naszej usługi mentorskiej

Stworzyliśmy próbną wersję naszej usługi mentorskiej, aby dać darmowy przedsmak słodkiej mądrości mentora programowania. Niektórzy uczniowie już spróbowali, więc zobaczmy, co się stało.

🤙Wprowadzenie Learning Buddies

Zaproponowaliśmy również nowy sposób zmotywowania naszych uczniów – mogli oni zaprosić swojego kumpla do nauki, aby dotrzymał im towarzystwa na miesiąc.

 

🌊Zatrudnianie nowych członków zespołu

Zatrudniliśmy więcej członków zespołu jak w każdym poprzednim cyklu. Powitajmy więc nowych tłumaczy, korektorów, oraz ponownie zatrudnionych byłych członków zespołu. Mamy również naszego najnowszego pełnoetatowego programistę, Azaza na pokładzie.

Witajcie wszyscy 🌊!

A wkrótce będziemy także mieć 👇

To naprawdę wiele. Świetnie nam poszło.

Teraz możemy poklepać się po ramieniu:

 

W naszej serii „Dziennik Pokładowy” przyglądamy się procesom planowania i wdrażania projektów CodeBerry. Pracujemy w intensywnych 6-tygodniowych cyklach, po których następuje 2-tygodniowy spokojny okres nauki i planowania. Cykle te zyskują swoją nazwę od imponujących gór, a w każdym poście możesz przeczytać o postępach poczynionych w danym okresie.

Dziennik pokładowy CodeBerry

Chcesz nauczyć się programować, online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w Szkole Programowania CodeBerry.