W naszej serii „Dziennik Pokładowy” przyglądamy się procesom planowania i wdrażania projektów CodeBerry. Pracujemy w intensywnych 6-tygodniowych cyklach, po których następuje 2-tygodniowy spokojny okres nauki i planowania. Cykle te zyskują swoją nazwę od imponujących gór, a w każdym poście możesz przeczytać o postępach poczynionych w danym okresie.

Chcesz nauczyć się programować, online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w Szkole Programowania CodeBerry.

Dziennik pokładowy CodeBerry

 

Nowy cykl, Popocatépetl, już się rozpoczął – ale zróbmy krok do tyłu i świętujmy wszystkie rzeczy, które udało nam się stworzyć i zrobić w ostatnim cyklu produkcyjnym.

 

 

Kurs jQuery

Stworzyliśmy zupełnie nowy kurs, który łączy HTML, CSS i JS oraz uczy naszych uczniów sposobów, aby ich strony internetowe były w pełni interaktywne. Kurs posiada fajne ćwiczenia programistyczne z przykładowymi rozwiązaniami (powtarzające się prośby studentów) i teraz tylko czeka na hordy uczniów.

 

 

Kurs Praktyczny Twórców Stron Internetowych

Zaprojektowaliśmy nowy, ekscytujący typ kursu – oparty na wywiadach, które przeprowadziliśmy dwa miesiące temu z naszymi najlepszymi uczniami. Kurs zawiera pięknie wykonane zrzuty z nowoczesnej strony internetowej, które studenci muszą odtworzyć, wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę HTML i CSS. Zamieściliśmy również dogłębny przykład rozwiązania, które idzie o krok dalej z wyjaśnieniami w swoich komentarzach.

 

 

Aplikacja Central Obsługuje Wielokrotną Subskrypcję

Nasza zaufana aplikacja Central obsługuje prawie wszystko za kulisami, od 2016 roku. Od tego czasu dokonaliśmy kilku „drobnych” zmian w sposobie działania CodeBerry. Jak chociażby dodanie możliwość posiadania przez studenta więcej niż jednej subskrypcji 😂. To znaczące przedsięwzięcie stanowiło sporą część zarówno cyklu Vinson Massif, jak i Shiveluch, ale w tej chwili jest ono już skończone.

 

 

Zespół ds. Treści

Ruch organiczny robi różnicę, a my chcielibyśmy poprawić nasze pozycje w wyszukiwarkach poprzez dostarczanie ludziom odpowiednich treści. Jednak ich tworzenie nie jest takie proste, dlatego zbudowaliśmy cały zespół, mając na uwadze ten cel – od tej pory są oni w ciągłym zadaniu tworzenia nowych artykułów.

 

 

Framework Do Wyboru Kraju

Budujemy największą szkołę programowania na świecie. Na naszej drodze do osiągnięcia tego ambitnego celu wybieramy kraje, w których zagoszczą następne kursy CodeBerry. Decyzja nie jest aż tak trywialna – kilka czynników ma wpływ na to, jak „dobry” jest dla nas badany rynek. Stworzyliśmy framework, który pomaga nam korzystać z tych danych na wielu płaszczyznach.

 

 

Zatrudnianie Nowych Członków Zespołu

CodeBerry rozrosło się nie tylko pod względem liczby uczniów, ale także członków zespołu. Powitaliśmy Sebastiana (twórcę oprogramowania), Róberta (mentora programowania), Carmen (marketera treści), Gabriella (twórca treści) oraz Károly i Barna (twórcy programów nauczania). Witamy 🌊!

 

 

Skonsolidowanie Wiadomości z Kursów

Kursy (dawniej znane jako bootcampy) rozpoczęły się jako mały eksperyment, ale obecnie wysyłamy ponad 150 różnych e-maili do uczestników kursów. E-maile te wysyłaliśmy ręcznie, kopiowane z fragmentarycznych dokumentów Google (jak zwierzęta! 🦓🐌). Dzisiaj możemy kliknąć przycisk w Mauticu i email jest w drodze.

 

 

E-maile Wyzwalające

Jeśli nasi uczniowie pamiętają, by wracać i uczyć się codziennie, to jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Oni się uczą, a my będziemy mieli coraz mądrzejszych uczniów każdego dnia – dlatego stworzyliśmy maile, które przypominają uczniom o tym, by wracali. W ten sposób pomagamy im wyćwiczyć i wzmocnić nowy nawyk codziennej nauki.

 

 

Świetnie nam poszło. Teraz jest czas, aby poklepać się po ramieniu i podziwiać to, co stworzyliśmy:

 

 

W naszej serii „Dziennik Pokładowy” przyglądamy się procesom planowania i wdrażania projektów CodeBerry. Pracujemy w intensywnych 6-tygodniowych cyklach, po których następuje 2-tygodniowy spokojny okres nauki i planowania. Cykle te zyskują swoją nazwę od imponujących gór, a w każdym poście możesz przeczytać o postępach poczynionych w danym okresie.

Dziennik pokładowy CodeBerry

Chcesz nauczyć się programować, online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w Szkole Programowania CodeBerry.