Kurs Pythona – 10 top opcji w języku polskim

 • Reading time:10 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Dlaczego warto uczyć się Pythona?

Python jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych wśród programistów języków programowania, używanym w wielu różnych dziedzinach, a ogłoszenia o pracę są pełne ekscytujących i różnorodnych stanowisk dla jego użytkowników. Python jest również doskonałym wyborem dla indywidualnych projektów lub rozwiązywania problemów logicznych.

Spójrzmy co należy wiedzieć o tym języku programowania, jak możesz się go nauczyć i jaki kurs Pythona wybrać.

 

Kilka informacji o Pythonie 

Cechy ogólne

Moglibyśmy wymieniać zalety i zastosowania Pythona przez cały dzień, ale postaramy się opisać to skrótowo, ponieważ celem tego postu jest przedstawienie Ci kursów programowania w Pythonie.

Tak więc najważniejsze cechy są następujące: Python jest dynamicznie ulepszany, jest 

open-source, high-level, ogólnego zastosowania, niezależny od platformy. Jest językiem obiektowym, łatwym do nauczenia się i czytania. Dzięki mnogości frameworków i bibliotek, Python ma wiele zastosowań.

Przy jego tworzeniu jedną z podstawowych zasad było to, że przejrzystość i czytelność podczas programowania jest ważniejsza od szybkości działania.

Python utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych języków programowania, ale jest również jednym z najbardziej poszukiwanych stanowisk developerskich i zajmuje wysokie pozycje, jeśli chodzi o oczekiwane wynagrodzenia.

Do czego służy Python?

Zastosowania Pythona są prawie nieskończone – może on być wykorzystywany w badaniach naukowych, rozwoju sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym, a nawet w badaniu danych. Giganci technologiczni (jak Facebook, Google, Netflix i Spotify) lubią używać Pythona do zbierania i analizy danych, ale odgrywa on również znaczącą rolę w ich systemach back-endowych.

Python jest używany w tworzeniu stron internetowych, graficznych interfejsów użytkownika, aplikacji biznesowych, a także w operacjach po stronie serwera.

Nadaje się do obsługi bieżących problemów, wdrażania mniejszych projektów lub łączenia większych. Praca z Pythonem jest szybka i wydajna dzięki wielu frameworkom, bibliotekom i kolekcjom modeli. Jest bardzo możliwe, że możemy uzyskać potrzebne nam rozwiązanie poprzez modyfikację lub dodanie niewielkich fragmentów nowego kodu, do już istniejącego.

Może to być idealny język nie tylko dla doświadczonych programistów, ale także dla analityków, operatorów i badaczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij na post Przewodnik dla początkujących po języku programowania Python!

Logo Pythona

Kurs Pythona po polsku – zestawienie ciekawych opcji

LearnPython

 

 • Darmowy
 • Dziesiątki lekcji – od początkujących po zaawansowane
 • Lekcje online

 

Każdy może rozpocząć kurs programowania na LearnPython bez wcześniejszego doświadczenia, jeśli chce się dowiedzieć czegoś o Pythonie. Kursy są w pełni online, a do tego są darmowe – od kursów dla początkujących po zaawansowane zadania.

 

Python Institute

 

 • Darmowy
 • 84 godziny zajęć
 • Lekcje online
 • Podstawowy i średnio zaawansowany

 

Rozpocznij naukę języka Python od podstaw. Ten kurs przygotuje do pracy związanej z rozwojem oprogramowania, samodzielnego pisania kodu jako junior developer oraz projektowania systemów komputerowych i testowania oprogramowania. 

 

Kurs jest szczególnie polecany dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z programowaniem oraz są zainteresowane pracą i karierą w takich dziedzinach jak rozwój oprogramowania, bezpieczeństwo, sieci oraz Internet Rzeczy (IoT). 

 

Ukończenie kursu może pomóc w nauce dowolnego innego języka programowania, pomoże również odkryć te technologie, których podstawą jest język Python (np. Django). To, co odróżnia ten kurs od reszty, to bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych, przyjazny sposób tłumaczenia treści oraz tryb umożliwiający samodzielną naukę. Kurs rozpoczyna się od absolutnych podstaw, prowadzi krok po kroku przez coraz bardziej zaawansowane przykłady programistyczne, oraz pomaga stać się specjalistą gotowym na wyzwania na wielu stanowiskach IT.

 

SDAcademy

 

 • Od 10 tysięcy złotych
 • 280 godzin lekcyjnych
 • Zdalnie, na miejscu, weekendowo lub dziennie
 • Zakres nauki od podstaw

 

Kurs Python od podstaw trwa co najmniej 280 godzin. Absolwent tego kursu posiada podstawy dotyczące technologii frontendowej jak i backendowej. Może z powodzeniem stworzyć prosty layout strony w HTML wykorzystując CSS oraz JavaScript. Potrafi programować w języku Python oraz używać frameworka Django.

 

Zaznajamia on uczniów z podstawowymi pojęciami i narzędziami – od IDE po frameworki. Oczywiście nie brakuje zadań, które pomogą zapoznać się i w pełni nauczyć posługiwania się tym językiem programistycznym. 

 

ALX

 

 • 4200 złotych
 • 120 godzin
 • 3 miesiące nauki
 • Online lub na miejscu
 • Możliwość nauki zaocznej lub dziennej
 • 100% od podstaw

 

Bootcamp uczący Pythona od podstaw, prowadzony przez doświadczonego programistę Pythona. Program bootcampu został dostosowany do wymagań obecnego rynku pracy.

 

Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie miały nigdy styczności z programowaniem, jednak nie jest to prosty kurs – zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość godzin rozłożonych na 3 miesiące (wychodzi praktycznie 8 godzin dziennej nauki).

Kodilla

 

 • 8500 złotych
 • 4 miesiące nauki
 • Wsparcie mentorów
 • Max 20 godzinne obłożenie zajęć w tygodniu
 • Nauka online

 

Python Developer to 4 miesiące nauki i praktycznych zadań pod okiem Mentora. W tym czasie poznaje się dokładnie te zagadnienia, które pozwolą rozpocząć przygodę z programowaniem.

 

Na szkoleniu z Pythona uczy się pod okiem dedykowanego Mentora, który sprawuje nadzór nad postępami. Mentor sprawdza zadania, daje feedback i omawia zagadnienia podczas konsultacji wideo.

 

Nauka przez internet pozwala przyswajać materiał i wykonywać zadania w dogodnych porach dnia oraz z dowolnego miejsca. Dzięki temu nie traci się czasu na dojazdy. Co jednak ważniejsze, uczy się w ten sposób pracować tak, jak pracują programiści.

 

W trakcie kursu, w każdym module otrzymuje się zadania do samodzielnego wykonania, a pod koniec kursu tworzy się własny projekt – idealny do rozpoczęcia budowania portfolio. 

Jako programista Pythona staniesz przed interesującymi i wymagającymi zadaniami do wykonania.

Codenga

 

150 złotych

11 dni nauki

Nauka od podstaw – możliwe późniejsze przejście na kursy zaawansowane

Online

 

Codenga to tańsza alternatywa dla tych, co bardzo szybko łapią podstawy funkcjonowania języków programowania i składni. Te mini-kursy nadadzą się idealnie dla kogoś, kto zna już jakiś inny język programowania i pragnie nauczyć się Pythona – choć osoby całkiem zielone także mogą wiele z niego wynieść.

 

Dzięki interaktywnym zadaniom przećwiczysz w praktyce każdy temat. Od samego początku pracuje się tu z realnym kodem – dokładnie takim z jakiego jest zbudowana każda strona. Można ustalić własne tempo zaliczania kursu – to gwarancja tego, że każdy uczeń doprowadzi naukę do końca i zdobędzie przydatne umiejętności.

 

CodersLab

 

Od 10000 złotych

Od 400 do prawie 600 godzin

Kurs od podstaw po zaawansowane zagadnienia

Online dziennie lub weekendowo

 

CodersLab oferuje bootcamp całościowy, który prowadzi nie tylko przez fazy nauczania, ale także pomaga swoim absolwentom w poszukiwaniu pracy. Nad nauką studentów czuwają Mentorzy, których zadaniem jest odpowiadać na pytania i tłumaczyć lekcje tam, gdzie forma czytana zawodzi.

 

Podczas kursu każdy uczeń przechodzi od podstaw, aż po zaawansowane zagadnienia – nie istnieje możliwość zaczęcia od razu od zaawansowanych funkcji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób nieznających się na Pythonie.

LabMasters

 

787 złotych

30 lekcji

Poziom podstawowy + średnio zaawansowany

Na miejscu

 

Podstawowym przeznaczeniem kursu Analiza danych i programowanie w Python, jest wprowadzenie do języka Python. Zajęcia dedykowane są przede wszystkim osobom rozpoczynającym przygodę z programowaniem lub Pythonem. Użytkownicy niepracujący wcześniej z danymi ilościowymi powinni najpierw dobrze poznać środowisko MS Excel. Przydatna, ale nie niezbędna, może być znajomość programu R. 

 

Tematyka kursu obejmuje zapoznanie Słuchaczy z językiem programowania Python oraz środowiskiem Jupyter Notebook, zapoznanie z podstawami programowania oraz ideą programowania obiektowego oraz przedstawienie podstawowych pakietów do przetwarzania danych oraz wizualizacji graficznej. W programie kursu znajdują się również charakterystyczne dla Pythona elementy dotyczące podstawowych obiektów oraz kontroli przepływu czy też obsługi błędów. 

 

Kurs Pythona ma charakter warsztatowy i intensywny – podczas każdych zajęć oprócz prezentacji, wyczerpująco komentowanych skryptów Pythona, Słuchacze wykonują pod kierunkiem prowadzącego wiele krótkich ćwiczeń i zadań, które sprawiają, że wiedza przekazywana na zajęciach natychmiast zamienia się w konkretne umiejętności.

 

CodeMe

 

4070 złotych

Prawie 120 godzin nauki

Hackatony dla uczniów

Na miejscu

 

Kurs Pythona przeznaczony jest dla osób które chciałyby nauczyć się programowania w tym języku i nigdy nie miały do czynienia z programowaniem lub znają podstawy programowania w innym języku. 

 

Czego się nauczysz?

Podstaw programowania w języku Python.

Pracy z narzędziami ułatwiającymi pisanie programów.

Debugowania (poszukiwania i rozwiązywania problemów) aplikacji.

Pracy z dokumentacją.

Wybranych elementów standardowej biblioteki Pythona.

 

infoUdostępnijAcademy

 

 • 11900 złotych
 • 445 godzin
 • Nauka zdalna z mentorem

 

Platforma do nauki zdalnej odzwierciedlająca naukę w trybie stacjonarnym. Zajęcia zdalne w Akademii są prowadzone na żywo – w trakcie nauki masz kontakt zarówno z mentorem, jak i z całą grupą. 

 

W trakcie zajęć można udzielić mentorowi dostępu do swojego ekranu, aby pomógł w konfiguracji, w wykonaniu zadania lub gdy masz jakikolwiek problem z kodem – zupełnie jak na sali szkoleniowej.

 

Otrzymujesz materiały dzięki którym możesz powtórzyć i ugruntować wiedzę zdobytą podczas zajęć. Otrzymujesz też zadania do samodzielnego wykonania – dzięki nim przećwiczysz zdobytą wiedzę w praktyce i zweryfikujesz, na ile potrafisz ją samodzielnie zastosować.

 

Poznasz język programistów, pojęcia, zasady i dobre praktyki programowania w Pythonie. Nauczysz się też komunikować z innymi programistami. Poznasz narzędzia niezbędne w pracy Python Developera, w tym: Git, Jira, PyCharm Professional.

 

Ogólnie, jest to dobry kurs Pythona dla osób, które jeszcze nie miały kontaktu z programowaniem i chcą poświęcić mu więcej czasu.

 

Nie jesteś pewien czy Python jest dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź nasz poradnik Jaki język programowania wybrać.

Chcesz nauczyć się kodować online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w Szkole Programowania CodeBerry.

Learn to code and change your career!

100% ONLINE

IDEAL FOR BEGINNERS

SUPPORTIVE COMMUNITY

SELF-PACED LEARNING

Not sure if programming is for you? With CodeBerry you’ll like it.