Kursy JavaScript dla początkujących

 • Reading time:15 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

JavaScript w skrócie

Struktura i forma strony internetowej jest zbudowana za pomocą HTML; jej styl i prezentacja jest tworzona za pomocą CSS. A trzecim członkiem złotej triady tworzenia stron internetowych jest JavaScript (w skrócie JS).

Po stronie klienta, JavaScript obsługuje funkcjonalne części stron internetowych i jest odpowiedzialny za wrażenia użytkownika – praktycznie ożywia serwis. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj).

Znajomość tych trzech systemów może otworzyć przed Tobą wiele nowych możliwości: mogą one być wykorzystane do tworzenia ekscytujących, zaawansowanych i znaczących treści internetowych.

Oprócz front-endu, JavaScript jest również używany po stronie serwera poprzez platformę Node.js. Ten język programowania jest stale rozszerzany i rozwijany, dzięki czemu zakres jego stosowania stale rośnie. 

Zostanie programistą JavaScript, może stać się niezbędnym dodatkiem do Twoich umiejętności w poszukiwaniu wymarzonej pracy.

 

Ten artykuł zawiera listę kursów oferujących naukę podstaw języka JavaScript

(A ten artykuł pomoże Ci wybrać odpowiedni kurs programowania dla początkujących, prezentując w jednym miejscu wszystkie istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę). 

Znajomość języka JavaScript pozwala tworzyć interaktywne strony

Kursy JavaScript w CodeBerry

W szkole programowania  CodeBerry możesz wziąć udział w kursie programowania dla początkujących, podczas którego w ciągu dwóch miesięcy poznasz podstawy języka JavaScript.

Kurs ten poprowadzi Cię od samych podstaw do stabilnej wiedzy, która umożliwi Ci stworzenie pierwszego projektu, opartego na JavaScript, a także kontynuowanie nauki na kursie średniozaawansowanym.

 

W szkole CodeBerry będziesz się uczyć:

 • 2 miesiące, 3-5 godzin/tydzień.
 • Zajęcia rozpoczynają się w określonych terminach, należy się zarejestrować przed ich rozpoczęciem
 • Możesz uczyć się we własnym tempie, ale mentor pomoże ci w pracy podczas kursu.
 • W razie potrzeby możesz poprosić o pomoc i radę
 • Kurs odbywa się online, więc możesz uczyć się z każdego miejsca na świecie

 

Aby wziąć udział w kursie, musisz zapisać się przed rozpoczęciem kolejnego bootcampu. Całkowity koszt kursu to 498 złotych, do zapłacenia w 2 ratach. W ramach opłaty otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów kursu “Podstawy programowania”, a także jednego z mentorów CodeBerry, który będzie Ci przez cały czas pomagał.

Jeśli nie chcesz od razu płacić, możesz spróbować pierwszych 10 lekcji za darmo, aby zdecydować, czy kurs Ci odpowiada.

Po subskrypcji nadal masz szansę na zwrot pieniędzy – jeśli nie jesteś zadowolony z programu, CodeBerry zwróci Ci wszystkie Twoje pieniądze.

Podobają mi się krótkie i łatwe do zrozumienia wyjaśnienia oraz sympatyczna atmosfera.
Grzegorz Stolarczyk, student CodeBerry

 

Przeprogramowani

Nauka JavaScriptu w szkole Przeprogramowani opiera się na realizacji projektów, interaktywnych ćwiczeniach oraz quizach. Kursy przeznaczone są dla osób rozpoczynających naukę programowania JavaScript, a także młodszych programistów JavaScript, którzy chcą utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę.

Szkolenie dostępne jest w trzech pakietach, w ramach których kursant otrzymuje dostęp do platformy edukacyjnej:

 • Pakiet Basic, w cenie 497 złotych.
 • Pakiet Premium za 597 złotych.
 • Pakiet VIP, w cenie 997 złotych, w ramach którego kursanci otrzymują trzy sesje mentoringu live.

 

Kursy JavaScript w Strefa kursów

Strefa kursów to platforma edukacyjna, oferująca kursy z różnych dziedzin w korzystnych cenach. Zaletą szkoleń jest możliwość nauki w dowolnym miejscu, czasie, a także z dowolnego urządzenia. Ceny kursów z dziedziny JavaScript rozpoczynają się od 59 złotych. W ramach tego, kursanci otrzymują dożywotni dostęp do szkoleniowych materiałów video.

Początkujący mogą zapoznać się z językiem JavaScript na m.in kursach:

Programowania na poziomie zaawansowanym nauczyć można się z np. Kursie Javascript – zaawansowany (69 zł).

JavaScript uczyć można się również w ramach wielu specjalizacji, czyli ścieżek kariery, przygotowujących krok po kroku do zdobycia pracy w wybranym zawodzie.

Po zakończeniu kursów uczestnicy mają możliwość przystąpienia do egzaminu i uzyskania certyfikatu potwierdzającego umiejętności.

Świetne teoretyczne wprowadzenie do JS. Można zapoznać się z całym ekosystemem, aby mieć świadomość ile pracy jeszcze przed nami 🙂
Katarzyna Cieplińska, użytkowniczka Strefy Kursów

 

Kursy JavaScript w Udemy

W Udemy możesz wybierać spośród różnych kursów w zależności od własnych preferencji i wcześniejszej wiedzy. Na platformie znajdują się szkolenia online, w formie materiałów video, dzięki czemu można uczyć się we własnym tempie. Ceny szkoleń rozpoczynają się już od 34,99 złotych.

Do najczęściej wybieranych przez osoby początkujące kursów należą:

 • [2020] JavaScript – Jedyny Kurs, Którego Potrzebujesz! W ramach kursu otrzymasz 19 godzin materiałów edukacyjnych online na życzenie, od poziomu początkującego do tworzenia zaawansowanych aplikacji. Oznacza to, że niezależnie od czasu i miejsca, zgłębiać można tajniki języka JavaScript.
Świetny kurs, dobrze wyłożona teoria – do bezpośredniego wykorzystania w następnej lekcji. Autor zachęca do samodzielnego rozwiązywania zadań, przy wykorzystaniu przed chwilą zdobytej wiedzy, a następnie przedstawia swoje rozwiązanie.
Ten sposób bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy – serdecznie polecam.
Michał Poniewierski, student Udemy

 

 • Kurs JavaScript od Podstaw do Eksperta przeznaczony jest dla osób jest dla osób bez wcześniejszej wiedzy o JavaScript, które chcą rozpocząć przygodę z programowaniem. Kurs trwa 12,5 godzin i dostępny jest formie materiałów video na życzenie.
Kurs jak najbardziej mnie zainteresował, dał mi mnóstwo wiedzy z zakresu języka JavaScript. Tytułowym ekspertem jeszcze nie mogę się nazwać, ale kurs bardzo dobrze przedstawił mi podstawy języka, co chciałem osiągnąć kupując ten kurs.
Jakub Maślanka, student Udemy
 • Kurs Programowania JavaScript to propozycja dla początkujących, którzy od podstaw chcą przejść do programowania obiektowego. W ramach kursu otrzymasz dostęp do 37 godzin treści wideo na życzenie
Świetny kurs ! Nauczyłem się tu bardzo wiele rzeczy, więcej nawet niż na pewnym kursie stacjonarnym. Polecam każdemu kto chce zacząć przygodę z programowaniem. Szkoda tylko, że tak mało zadań dla siebie, one najbardziej rozwijały mnie podczas kursu.
Łukasz K., student Udemy

Jeśli masz już za sobą naukę podstaw języka JavaScript, w Udemy znajdziesz również dodatkowe kursy, na przykład na temat programowania obiektowego, struktur danych, algorytmów i frameworków.

 

Kursy JavaScript w Eduweb

Platforma Eduweb oferuje szereg kursów w formie video, które realizować można w dowolnym miejscu i czasie.

Z językiem programowania JavaScript zapoznać można się w trakcie realizacji ścieżek edukacyjnych, takich jak Podstawy JavaScript, gdzie w ramach 29 godzin nauki nauczyć można się od podstaw tworzyć strony www z użyciem JS i biblioteki jQuery.

 

JavaScriptu nauczyć można się również na pojedynczych szkoleniach, np.

Kursie JavaScript – Wprowadzenie (99 zł), trwającym 10 godzin 55 minut.

 

Uzyskać można również dostęp do wielu kursów w ramach miesięcznego abonamentu, w cenie od 79 złotych. Przed rozpoczęciem płatnej subskrypcji materiały dostępne na Eduweb przetestować można za darmo przez 7 dni.

 

Kurs JavaScript dla Superbohaterów

Kurs JavaScript dla Superbohaterów to darmowa propozycja dla osób, które programowania uczyć chcą się samodzielnie i w domowym zaciszu. Na stronie znajdziemy przystępnie opisane podstawy JS, a także inne zagadnienia związane z programowaniem w tym języku.

 

Coders Lab

W szkole programowania Coders Lab języka JavaScript nauczyć można się na kursie JavaScript Developer. Kurs dostępny jest w kilku trybach:

 •  Stacjonarnym – kurs odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9-17. Szkolenie trwa 2 miesiące.
 • Wieczorowym – zajęcia odbywają się wieczorami oraz w weekendy w godzinach 18.30-21.30. Cały kurs trwa 5 miesięcy.
 • Weekendowym – kurs odbywa się co drugi tydzień, w soboty i niedziele w godzinach 9-17.

 

Szkolenia w Coders Lab odbywają się w kilku miastach w Polsce, a także w wirtualnej klasie. Do dyspozycji studentów są wykładowcy oraz mentorzy. Ceny kursów rozpoczynają się od 9900 złotych. Szczegółowe informacje na temat terminów rozpoczęcia szkoleń oraz sposobów ich finansowania znaleźć można na stronie internetowej szkoły.

 

Kodilla

W szkole programowania Kodilla Javascriptu można nauczyć się na dwóch bootcampach online: 

 • Kursie Web Developer, trwającym 9 miesięcy szkoleniu z mentorem, w ramach którego obok JavaScriptu, nauczyć można się HTML i CSS, a także używania narzędzi Boostrap, Git i SaaS oraz platformy Node.js i frameworka React.js.

 

 • Kursie Front End:React, czyli 4-miesięcznym szkoleniu z mentorem dla osób, które posiadają podstawową wiedzę na temat HTML i CSS i chcą nauczyć się języka JavaScript oraz frameworku React.

Wybrane szkolenie opłacić można w całości z góry, w formie miesięcznego abonamentu lub ratalnie. 

 

Nauka programowania w języku JavaScript to bez wątpienia najbardziej opłacalna inwestycja.

Wiele firm poszukuje front-endowych programistów, a znajomość języka JavaScript jest niezbędna na drodze do tego zawodu. Umiejętności programowania w sieci mogą być również przydatne w innych dziedzinach, takich jak prowadzenie własnej firmy czy UX (User Experience). 

 

Pomyśl o tym, który kurs będzie najbardziej odpowiedni dla Twoich celów, stylu nauki i harmonogramu; czytaj o tym, zadawaj pytania i zabieraj się do pracy!

 

Więcej wskazówek, jak wybrać odpowiedni dla siebie kurs oraz pomoc w stawianiu pierwszych kroków, znajdziesz w artykułach publikowanych w serii Podstawy programowania. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do JavaScript, zajrzyj na naszą listę kursów Java.