Kursy Javy – top 8 najlepszych szkoleń w Polsce

  • Reading time:9 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Java – język programowania o niesłabnącej popularności

Java jest obecna w niezliczonej ilości obszarów, a jej rzetelna znajomość prowadzi do doskonałych możliwości rozwoju kariery w dowolnym miejscu, od środowiska korporacyjnego po innowacyjny i kreatywny świat start-upów. Jedną z jej najważniejszych zalet jest to, że jest językiem wieloplatformowym, dzięki czemu działa w różnych systemach operacyjnych i platformach bez potrzeby modyfikacji (lub z co najwyżej bardzo niewielkimi modyfikacjami). Znajduje to również odzwierciedlenie w motcie twórców Javy: „Napisz raz, uruchom wszędzie” (Write One, Run Everywhere).

 

Ponieważ Java jest uniwersalnym, wysokopoziomowym językiem programowania, rozwiązania w języku Java mogą być skutecznie wykorzystywane w przypadku każdego problemu, w którym stosowane są rozwiązania algorytmiczne. Może być wykorzystywany w aplikacjach stacjonarnych i internetowych lub służyć potrzebom korporacyjnym – jest to tylko kilka z jego niewiarygodnie szerokiej gamy możliwych zastosowań.

 

Jeśli chcesz nauczyć się języka, który jest zawsze poszukiwany na rynku pracy, języka, który jest logiczny i daje doskonałe podstawy, Java jest zdecydowanie dobrym wyborem. Możesz wybierać spośród kursów online i możliwości szkoleń offline, uczyć się indywidualnie we własnym tempie, korzystać z ogólnodostępnych materiałów lub dołączyć do zorganizowanego kursu z dobrze przygotowanymi instruktorami i motywującym zespołem. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kursach programowania Java.

Kursy Javy pomogą zdobyć pożądane na rynku pracy kompetencje

Kursy Javy – gdzie nauczyć się programowania w języku Java?

Kodilla

Szkoła programowania Kodilla umożliwia naukę Javy online na dwóch bootcampach:

  • Java Developer – 9- miesięczny kurs dla osób, które chcą nauczyć się języka Java tworząc aplikacje desktopowe i webowe. To 660 godzin praktycznego szkolenia, w czasie którego uczniowie mają możliwość indywidualnej konsultacji z mentorem.

 

  • Tester Automatyczny – to z kolei kurs skierowany do osób, które chcą rozpocząć karierę na stanowisku Testera Automatycznego. W czasie bootcampu student otrzymuje również solidną dawkę wiedzy z zakresu języka Java. Kurs oparty jest na praktycznych ćwiczeniach, a każdy uczeń ma możliwość kontaktu z mentorem.

Ceny szkoleń z Javy zaczynają się od 8942,28. Za bootcamp Tester Automatyczny zapłacić należy natomiast 6909,76 złotych. Szkoła przyjmuje płatność z góry oraz w ratach.

 

Java Start

Kolejna szkoła, która w swojej ofercie ma kurs programowania Java dla początkujących to Java Start.

W portfolio firmy znajdziemy kilka interesujących szkoleń, m.in:

  • Kurs Java
  • Kurs Java EE
  • Kurs Spring
  • Kurs Selenium
  • Kurs Rest Assured

Ceny szkoleń rozpoczynają się od 119 złotych. W ramach kursu kursanci otrzymują roczny dostęp do materiałów, a także wsparcie merytoryczne. Szkolenia kupować można również w korzystnych cenowo pakietach.

Java Start początkującym proponuje również intensywny Bootcamp Junior Java Developer Online, w czasie którego w ciągu 6 miesięcy pod okiem mentora zdobyć można szeroką wiedzę na temat programowania.

Firma oferuje również program partnerski, dzięki któremu za polecenie szkolenia znajomym, uzyskać można dodatkowe środki do wykorzystania na stronie.

 

Kobiety do kodu

Kobiety do kody to z kolei inicjatywa skierowana dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki podstaw języka Java. Na stronie internetowej znaleźć można bezpłatne lekcje, które na bazie budowy prostej aplikacji, uczą praktycznych zagadnień, przydatnych w pracy programisty Java.

 

Java Appa

Dla wszystkich, którzy lubią uczyć się samodzielne, przydatny może okazać się również kurs umieszczony na stronie Java Appa. Bezpłatne lekcje to dobre wprowadzenie do języka Java, dzięki którym można przekonać się, czy właśnie ten język programowania odpowiada naszym potrzebom i predyspozycją.

 

It Academy

Kompleksowy kurs programowania Java znaleźć można natomiast w IT Academy. Trwający 3 miesiące kurs Kurs Java online od podstaw wprowadza studenta w środowisko i tajniki programowania. W czasie kursu uczniowie liczyć mogą na pomoc mentora, a po zakończeniu mają szansę uzyskać potwierdzający umiejętności certyfikat. Koszt kursu to 1800 złotych.

 

InfoUdostępnij Academy

Oferuje intensywny kurs Java od podstaw z trenerem na żywo.

Kurs odbywa się w formie zdalnej. W czasie 456 godzin nauki studenci uczą się podstaw programowania i pracy projektowej w zespole. W ramach szkolenia otrzymać można również cenne wskazówki na temat budowania CV, poszukiwania pracy i rozmów rekrutacyjnych.

 

Cena kursu to 11 900 zł, a szczegóły na temat finansowania znaleźć można na stronie internetowej

 

ALX

W ALX Javy nauczysz się na bootcampie “Nauka programowania i język Java”. Kurs trwa 120 godziny i kosztuje 4190 złotych. Za szkolenie zapłacić można jednorazowo lub na raty. 

Zaletą kursu są zajęcia zdalne z trenerem i grupą na żywo, dzięki czemu programowania Java uczyć można się w dowolnym miejscu, bez straty czasu na dojazdy. Szkoła oferuje również możliwość nauki stacjonarnej w kilku miastach w Polsce.

 

Software Development Academy

Software Development Academy proponuje “Java od podstaw – kurs zdalny”. Szkolenie odbywa się w formie warsztatów live z trenerem, które stanowią aż 73% całego kursu. Student ma do wyboru trzy pakiety: Wiedza, Kariera w IT oraz Kariera w IT Pro. W dwóch ostatnich, oprócz wiedzy na temat Javy, kursant otrzymuje również wsparcie w poszukiwaniu pracy.

Ceny kursu, w zależności od pakietu, waha się od 9900 do 16990 złotych. Szczegóły na temat finansowania znaleźć można na stronie internetowej.

 

Więcej wskazówek, jak wybrać odpowiedni dla siebie kurs oraz pomoc w stawianiu pierwszych kroków, znajdziesz w artykułach publikowanych w serii Podstawy programowania. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do Javy, zajrzyj na naszą listę kursów JavaScript.