Top 4 kursy programowania w Katowicach

 • Reading time:8 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

 

W tym artykule zebraliśmy sposoby i możliwości nauki programowania w Katowicach. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

 

Nauka programowania w Katowicach

Katowice oferuje wiele rodzajów struktur szkoleniowych. Istnieją kursy, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, gdzie możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

Inne edukacyjne programy państwowe są również dostępne do nauki programowania specjalizujące się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie internetowe i tworzenie aplikacji internetowych. 

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania w Katowicach – patrząc na opcje jedna po drugiej.

 

Kursy programowania w Katowicach

Geek Factory

Geek Factory oferuje szereg kursów dopasowanych do aktualnego zapotrzebowania w branży IT. Kursanci mają okazję m.in stworzyć od podstaw stronę internetową, nauczyć się vs.js, php, sql oraz skorzystać ze szkolenia wprowadzającego w świat programowania. Wszystko to w korzystnej cenie. 

Greogory&Monsters

Gregory&Monsters to szkoła programowania działająca w Katowicach i Krakowie. Kursy wprowadzają w świat programowania osoby początkujące. W ofercie szkoły znajdują się kursy:

 • Front-end
 • Front-end in English
 • Full-stack
 • Back-end

Ceny kursów rozpoczynają się od 3000 złotych. Długość szkoleń, w zależności od tematyki, wynosi od 3 do 6 miesięcy.

 

CodersLab

Szkoła CodersLab działa w wielu miastach w Polsce, w tym w Katowicach. 

W ofercie firmy znajdują się następujące kursy:

 • Tester Manualny
 • Tester Automatyzujący
 • UX Digital Designer
 • JavaScript Developer
 • Python Developer
 • Web Developer: PHP + JavaScript
 • Java Developer
 • .NET (C#) Developer
 • S, React, Redux dla programistów
 • Node.js dla programistów

Ceny kursów rozpoczynają się od 4900. Szkolenia odbywają się w trybie stacjonarnym, weekendowym oraz zdalnym.

Szkoła oferuję również wsparcie rozpoczęciu kariery zawodowej dla wszystkich, którzy wybiorą pakiet Profesjonalny lub Premium.

 

Coder Academy

Szkoła programowania Coder Academy oferuje kursy na poziomach podstawowym i zaawansowanym. Kursanci mają do wyboru następujące ścieżki edukacji:

 • Język C# i Platforma .NET – kurs podstawowy oraz bootcamp. Cena 80 godzinnego  kursu podstawowego to 1699zł, płatne z góry lub  3 ratach.
 • Tworzenie zaawansowanych gier komputerowych w języku C# i Unity 3D (w przygotowaniu)

 

Programy na poziomie uniwersyteckim

Programowania w Katowicach na poziomie akademickim można uczyć się m.in. na kierunku informatyka. Wydział informatyki znajdują się z kolei na Wyższej Szkole Technicznej, Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Śląskim i Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej.

 

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki oraz poczucie osiągnięć podczas kursów i zagłęb się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

 

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.