Top 4 kursy programowania w Łodzi

 • Reading time:8 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

 

W tym artykule zebraliśmy sposoby i możliwości nauki programowania w Łodzi. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

 

Nauka programowania w Łodzi

Łódź oferuje wiele rodzajów struktur szkoleniowych. Istnieją kursy, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, gdzie możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

Inne edukacyjne programy państwowe są również dostępne do nauki programowania specjalizujące się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie internetowe i tworzenie aplikacji internetowych. 

 

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania w Łodzi – patrząc na opcje jedna po drugiej.

 

Kursy programowania w Łodzi

Software Development Academy

Software Development Academy kursy programowania prowadzi w 20 miastach.

Na kursantów w Łodzi czekają następujące specjalności:

 • Front-end Developer
 • Tester oprogramowania
 • Tester automatyzujący
 • Data Science
 • Python od podstaw
 • Java od podstaw
 • UX/UI Designer

Ponadto szkoła oferuje wsparcie w poszukiwaniu pracy. Na absolwentów kursów czeka doradca kariery, a także warsztaty przygotowujące do procesów i rozmów rekrutacyjnych.

Pracownia umysłów

Pracownia umysłów to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie programowania:. W ofercie szkoły znajdują się m.in.:

 • PYTHON – kurs programowania dla młodzieży 14+
 • Scratch – programowanie dla dzieci
 • C# – programowanie obiektowe
 • JavaScript

Ceny kursów wynoszą od 250 do 1800 złotych, a opłaty dokonać można jednorazowo lub w ratach.

Code study

Code study to szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Kursanci w wieku od 7 do 19 lat mogą skorzystać z następujących kursów:

 • Algorytmy i podstawy programowania
 • Podstawy programowania dla młodzieży
 • Podstawy programowania C# dla młodzieży

Kursy trwają od 30 do 45 godzin i kosztują od 990 do 1190 złotych.

Syn (15 lat) bardzo zadowolony, kończy poziom podstawowy C#. Z opinii syna wiem, że kurs był miejscami trudny, ale to akurat uważam za plus. Będziemy wkrótce kontynuować naukę w grupie o wyższym poziomie. Ogólnie bardzo polecam. Pozdrawiamy. Klaudia Kowalewska, Facebook

Zaprogramowani.com

Szkoła Zaprogramowani.com oferuje dzieciom i młodzieży możliwość rozwijania umiejętności związanych z komputerami. Kursanci mogą poszerzyć swoją wiedzę matematyczną, a także stworzyć programy, aplikacje oraz gry. Szkolenia odbywają się w dwóch grupach wiekowych, 7 – 12 lat oraz 13 – 19 lat. Miesięczna opłata za zajęcia wynosi od 170 do 180 złotych. 

Programy na poziomie uniwersyteckim

Programowania w Łodzi na poziomie uniwersyteckim można uczyć się na kilku uczelniach Specjalność dostępna jest na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydziale matematyki i informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Politechnice Łódzkiej. Swoje zainteresowania w zakresie programowania można rozwijać na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a także studiach podyplomowych. 

 

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

 

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki oraz poczucie osiągnięć podczas kursów i zagłęb się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.