8 top kursów programowania w Krakowie

 • Reading time:11 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Przegląd kursów programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

 

Artykuł stanowi przegląd kursów programowania w Krakowie. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

 

Nauka programowania w Krakowie

Kraków oferuje wiele rodzajów struktur szkoleniowych. Istnieją kursy, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

 

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, gdzie możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

 

Inne edukacyjne programy państwowe są również dostępne do nauki programowania specjalizujące się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie internetowe i tworzenie aplikacji internetowych. 

 

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania w Krakowie – patrząc na opcje jedna po drugiej.

 

Przegląd kursów programowania w Krakowie

 

Szkoła programowania Codecool

Szkoła programowania Codecool oferuje 12-miesięczne kursy przygotowujące do pracy Full-stack Developera. Szkolenia prowadzone są w trybie weekendowy oraz dziennym, a ich absolwenci mają możliwość odbycia 6 miesięcznego stażu zawodowego.

Uczestnicy kursów nabywają wiedzę na temat  języka Python, .NET, JavaScript, Java, metodologii tworzenia oprogramowania SCRUM, a także nabywają umiejętności miękkie.

 

Szkoła Programowania WSEI

Szkoła programowania Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie prowadzi szkolenia przygotowujące do pracy na technologiach Microsoft. Chętni mogą rozpocząć naukę na następujących kursach:

 • Wprowadzenie do IT
 • Front-end Development
 • Back-end Development
 • Business Intelligence Development (kurs o budowaniu hurtowni danych)
 • Wprowadzenie do Machine Learning

Oprócz całych modułów, studenci mogą wybrać specjalistyczne szkolenia z interesujących ich dziedzin. Rekrutacja na kursy i szkolenia przeprowadzana jest w trybie ciągłym i rozpoczynają się po uzbieraniu grupy 8 osób. W zależności od modułu, kursy trwają od 3 do 7 miesięcy. Wiedzę na kursach specjalistycznych uzyskać można już w 30-40 godzin.

 

IT Academy

IT Academy prowadzi kursy w Krakowie, a także we Wrocławiu oraz Warszawie. W Krakowie odbywają się kursy: 

 • Java,
 • HTML, CSS
 • JavaScript, React
 • Spring
 • Hibernate
 • Selenium,
 • SQL, MySql, Oracle,
 • Tester oprogramowania QA

W zależności od tematyki, nauka trwa od 4 do 5 miesięcy.

Oprócz tego skorzystać można z oferty kursów online, na których uzyskać można wiedzę na temat Javy, Selenium, a także nauczyć się podstaw programowania na harwardzkim kursie CS50 w języku polskim.

 

Web Coders

Web Coders to szkoła programowania działająca na terenie Krakowa oraz Warszawy. Szkoła oferuje trwający 160 godzin kurs Front-End Developer (5999 złotych) oraz 320 godzinny kurs Full-Stack Developera (8999 złotych). Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym oraz weekendowym.

Bardzo wartościowe szkolenia informatyczne i miła atmosfera. Szymon Jędryka, Facebook

 

Software Development Academy

Software Development Academy to szkoła programowania działająca w 20 miastach w Polsce i za granicą. Kursanci akademii mogą wybierać spośród następujących kursów.

 • Front-end Developer
 • Tester oprogramowania
 • Tester automatyzujący
 • Data Science
 • Python od podstaw
 • Java od podstaw
 • UX/UI Design

 

Szkoła oferuje również wsparcie w wejściu na rynek pracy. Kursanci mogą skorzystać ze wsparcia doradcy kariery, a także, pod okiem profesjonalistów, przygotować się do procesu rekrutacyjnego. 

 

IT Fighters

IT Fighters to szkoła programowania działająca w Krakowie. Oferuje kompletny kurs z zakresu front-endu i back-endu. W ramach 12-tygodniowego szkolenia kursanci uczą się HTML, CSS, Java Script, C#. 

Gorąco polecam. Kompleksowe i innowacyjne podejście do nauki programowania i do tego jeszcze w dobrej cenie. Piotr Sobczyk, Facebook

 

Gregory&Monsters

Gregory&Monsters to krakowska szkoła programowania z siedzibą niemal przy samym Rynku Głównym. Zajęcia prowadzone są przez trenerów z dużym doświadczeniem na rynku komercyjnym. W Gregory&Monsters można wziąć udział w następujących kursach:

 • Front-end
 • Front-end in English
 • Full-stack
 • Back-end

Kursy trwają od 3 do 6 miesięcy, a ich cena wynosi od 3000 do 6000 złotych.

 

Akademia Programowania

Akademia programowania to działająca od 2013 roku szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Obecnie akademia działa w kilku miastach oferując najmłodszym możliwość nauki w ramach trzech specjalności:

 • Programowanie stron i aplikacji webowych (HTML, CSS, JavaScript)
 • Programowanie aplikacji mobilnych (tworzenie aplikacji na system operacyjny Android)
 • Programowanie elektroniki (język Python, narzędzie micro:bit, RaspberryPi)
 • Programowanie gier
 • Kurs Minecraft
 • Grafika i animacja
Niepowtarzalna atmosfera w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą – gwarancja zadowolenia każdej pociechy! 🙂 Polecam. Anka Burenok, Facebook

 

Programy na poziomie uniwersyteckim

Informatyki i programowania można studiować w Krakowie na kilku uczelniach państwowych i niepublicznych. Studia na poziomie licencjackim lub inżynierskim, a także magisterskim oraz podyplomowym znaleźć można na Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Pedagogicznym, a także Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

 

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

 

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

 

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

 

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

 

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki oraz poczucie osiągnięć podczas kursów i zagłęb się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

 

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.