5 top kursów programowania w Trójmieście

 • Reading time:9 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

 

W tym artykule zebraliśmy sposoby i możliwości nauki programowania w Gdańsku i Gdyni. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

 

Nauka programowania w Trójmieście

Trójmiasto oferuje wiele rodzajów struktur szkoleniowych. Istnieją kursy, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, gdzie możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

Inne edukacyjne programy państwowe są również dostępne do nauki programowania specjalizujące się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie internetowe i tworzenie aplikacji internetowych. 

 

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania w Gdańsku i Gdyni – patrząc na opcje jedna po drugiej.

 

Przegląd kursów programowania w Trójmieście

Coders Lab

Coders Lab to polska szkoła programowania założona w 2013 roku. Coders Lab oferuje kursy pierwszego stopnia i drugiego stopnia. Początkujący mogą rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie Front-endu, Back-endu, UX i testowania. Dla średnio zaawansowanych przygotowane są natomiast szkolenia z JS, React, Redux oraz Node.js. Kursy mają praktyczny charakter, dzięki czemu kursanci od początku mogą wypróbować nowo nabyte umiejętności.

 

Infoshare Academy

Infoshare Academy to szkoła programowania oferująca kursy z różnorodnych dziedzin IT. Zajęcia odbywają się w trybie weekendowy, dziennym i wieczorowym. Obecnie szkolenia prowadzone są online oraz w formie stacjonarnej w Gdańsku. W ofercie szkoły kurs dla siebie znajdą zarówno osoby na różnym poziomie zaawansowania. Kursanci mają do wyboru następujące specjalności:

 

 • Back-end
 • Data Science/Machine Learning
 • DevOps (Docker)
 • Front-end (React, JavaScript, Redux)
 • Java
 • Python
 • Testowanie
 • UX/UI
Świetna atmosfera, super ludzie i naprawdę duża dawka PRZYSWOJONEJ, a nie tylko teoretycznej wiedzy – nawet dla humanistów. Dałam radę! Tym samym z całego serca polecam to miejsce wszystkim niezdecydowanym! Martyna Rydel, Facebook

 

Software Development Academy

Software Development Academy to szkoła programowania działająca w Gdańsku i 19 innych miastach. Szkoła oferuje możliwość nauki języka Java, Python, Data Science, a także testowania oprogramowania oraz UX/UI Design.

Uczestnicy szkoleń mają również możliwość uczestniczyć w programie Wsparcia Kariery.

Organizowane są również kursy, których absolwenci otrzymują gwarancję zatrudnienia.

Kurs Java od podstaw (Gdańsk) jest kompleksowy i porusza najważniejsze zagadnienia. Jeśli chodzi o współpracę z SDA, to zawsze mogłam liczyć na wsparcie koordynatorki kursu i działu płatności:) Paulina Zduńczyk

 

Szkoła Mistrzów Programowania

Szkoła Mistrzów Programowania utworzona przez Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej w Gdyni to propozycja dla najmłodszych adeptów programowania. Zajęcia prowadzone są przez absolwentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

W czasie kursów, podzielonych na trzy poziomy zaawansowania, uczniowie mają okazję poznać Scratch, Raspberry Pi, Python, HTML5, CSS, JavaScript i C++. 

 

Code:me

Szkoła Code:me proponuje szereg kursów z dziedziny programowania i testowania oprogramowania. Ceny szkoleń rozpoczynają się od 350 złotych. 

Studenci, którzy chcą uczyć się stacjonarnie w Gdańsku mają do wyboru m.in.:

 • Kurs Javy Webdevelopera
 • Python od podstaw
 • Podstawy testowania w praktyce
 • C# Net. od podstaw
 • PHP od podstaw
 • CSS3 i HTML5

Programy na poziomie uniwersyteckim

W Gdańsku programowania uczyć można się również na uczelniach wyższych, zarówno na studiach licencjackich, jak magisterskich. Kierunek informatyka dostępny jest na Uniwersytecie Gdańskim, Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Politechnice Gdańskiej i Wyższej Szkole Bankowej. Oprócz tego programowania można uczyć się również w pobliskiej Gdyni na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte i Uniwersytecie Morskim.

 

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

 

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki oraz poczucie osiągnięć podczas kursów i zagłęb się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

 

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.