8 top kursów programowania w Warszawie

 • Reading time:12 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Przegląd kursów programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

W tym artykule zebraliśmy sposoby i możliwości nauki programowania w Warszawie. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

Nauka programowania w Warszawie

Warszawa oferuje wiele rodzajów kursów programowania. Istnieją szkolenia, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, na których możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

Inną opcją są edukacyjne programy państwowe, które dają możliwość zgłębienia różnych dziedzin z zakresu programowania, np. tworzenia aplikacji internetowych czy projektowania stron.

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania w Warszawie – patrząc na opcje jedna po drugiej.

Przegląd kursów programowania w Warszawie

Szkoła programowania Codecool 

Kursy oferowane przez szkołę programowania Codecool przygotowują do pracy w charakterze Full-stack Developera. Szkolenia trwają 12 miesięcy i podzielone są na trwające od 2 do 4 miesięcy moduły. Kursy prowadzone są w trybie weekendowy, w formie stacjonarnej i online. Uczestnicy szkolenia uczą się m.in. języka Python, .NET, JavaScript, Java, metodologii tworzenia oprogramowania SCRUM, a także nabywają umiejętności miękkie..

 W czasie szkolenia kursanci pracują zespołowo nad projektami. Oprócz tego mogą również skorzystać z indywidualnych konsultacji z mentorem. 

Akademia 108

Akademia 108 proponuje kurs Front End Developer w formie zajęć grupowych oraz indywidualnych. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym w Warszawie oraz Krakowie, a także online. W czasie kursu studenci uzyskują praktyczną znajomość HTML5, CSS3, język programowania JavaScript oraz narzędzia Node.js oraz React.js. Cena za 120 godzin szkolenia grupowego wynosi 4 990 zł. Za kurs indywidualny, trwający 225h zapłacić należy 5 990 zł.

Polecam kurs programowania organizowany przez Akademię 108. Szybkość przyswajania wiedzy w porównaniu z tradycyjnymi metodami uczenia się jest nieporównywalnie większa. Dodatkowo doświadczeni wykładowcy kontrolują i korygują na bieżąco postępy. Chcecie zacząć działać w branży IT – zacznijcie od tego kursu… Tomasz Waśko, Facebook

ALX

W szkole programowania ALX znaleźć można szereg kursów informatycznych, dzięki którym studenci mogą nabyć wiele umiejętności przydatnych w szeroko pojętej branży IT. Szkolenie odbywa się w formie krótszych, specjalistycznych kursów oraz bootcampów, które przygotowują do rozpoczęcia kariery w wybranej dziedzinie programowania. Zajęcia odbywają w formie stacjonarnej oraz online.  W zależności od wybranej ścieżki, zajęcia przygotowują m.in. do pracy na stanowisku młodszego programisty baz danych, Python, Java, PHP,  webmastera, analityka, a także specjalisty Excel.

 Prowadzone są szkolenia zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z kodowaniem, jak i bardziej zaawansowanych. W ofercie znajdują się także kursy dla młodzieży. Szkoła oferuje również wyróżniającym się studentom pomoc w znalezieniu pierwszej pracy.

Właśnie ukończyłem kurs programowania w Pythonie organizowany przez szkołę ALX. Kurs był świetny, rzeczowy i godny polecenia. Kontakt ze szkołą, łatwy i pomoc ze strony firmy olbrzymia. Polecam. Są jeszcze firmy dbające klienta. Jakub Za, Facebook

IT Academy

IT Academy prowadzi kursy w kilku miastach Polsce. Oprócz Warszawy zajęcia prowadzone są również we Wrocławiu oraz Krakowie. W Warszawie w trybie stacjonarnym odbywają się następujące szkolenia:

 • Kurs tester oprogramowania QA
 • Podstawowy kurs programowania Java
 • Kurs Frontend

W zależności od tematyki, nauka trwa od 4 do 5 miesięcy. Oprócz tego skorzystać można nauczyć się podstaw programowania na harwardzkim kursie CS50 w języku polskim.

Coders Lab

Kursy Coders Lab odbywają się w kilku miastach w Polsce.

W ofercie szkoły programowania znajdują się następujące kursy:

 • Tester Manualny
 • Tester Automatyzujący
 • UX Digital Designer
 • JavaScript Developer
 • Python Developer
 • Web Developer: PHP + JavaScript
 • Java Developer
 • .NET (C#) Developer
 • S, React, Redux dla programistów
 • Node.js dla programistów

Wybierając Pakiet Profesjonalny lub Premium skorzystać można dodatkowo z programu wsparcia kariery.

Oprócz kursów dla studentów indywidualnych, szkoła proponuje również wsparcie w edukacji IT dla biznesu.

Świetnie zorganizowana szkoła oraz zajęcia – są elastyczni i przychylni co do kursantów. Mentorzy na wysokim poziomie, zawsze chętni do pomocy i motywujący. Szczerze polecam! Martyna Arent, Facebook

 

Software Development Academy

Software Development Academy uczy programowania, testowania i projektowania w 20 miastach w Polsce oraz za granicą. Kursanci mają do wyboru następujące kursy:

 • Front-end Developer
 • Tester oprogramowania
 • Tester automatyzujący
 • Data Science
 • Python od podstaw
 • Java od podstaw

Akademia programowania oferuje również program Wsparcia Kariery, którego celem jest ułatwienie kursantom zdobycie pracy. 

Bardzo dobrze i merytorycznie prowadzone zajęcia które wraz z przemyślanym zakresem tworzą kurs potrafiący rzetelnie przygotować ludzi do startu w świecie IT:) Mateusz Mazurek, Facebook

Avendi Programming School

Szkoła programowania Avendi proponuje kursy kodowania na różnych poziomach zaawansowania. W ofercie znajdują się m.in. szkolenia z HTML i CSS, języka programowania Python, a także Javy oraz MS SQL. Szkolenia w Avendi Programming School mają charakter praktyczny, a uczestnik kursu nabywa nowych umiejętności realizując zadania.

Miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z programowania w języku Python. Szkolenie bardzo merytoryczne i konkretne. Mała liczba uczestników wpływa na pozytywny odbiór wiedzy. Sam prowadzący – Rafał, bardzo fajnie wszystko tłumaczy. Szczerze polecam! Kysiu Kys, Facebook

 

Edukacyjne programy państwowe

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

Kursy Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego są dostępne dla wszystkich osób, które ukończyły 16 rok życia. Uczelnia proponuje ponad 200 szkoleń z różnych dziedzin, w tym również kursy z kategorii IT. Szkolenia startują trzy razy w roku – w marcu, grudniu oraz sierpniu. Kursy trwają najczęściej 30 godzin, a ich ceny wahają się od 200 do 300 złotych. Warto śledzić stronę uniwersytetu otwartego, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o terminach naborów oraz aktualnej ofercie.

Programy na poziomie uniwersyteckim

W Warszawie informatykę można studiować na kilku uczelniach, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Programowania nauczyć można się m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie znajduje się Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki, oraz na wielu wydziałach uczelni technicznych, takich jak Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. W dziedzinie informatyki kształcić można się na studia licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych.

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

 

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki i poczuj satysfakcję podczas kursów, zagłębiając się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.