6 top kursów programowania we Wrocławiu

 • Reading time:10 mins read

W naszej serii artykułów „Kursy programowania” zebraliśmy informacje na temat możliwości, jakie czekają na osoby, które chcą uczyć się programowania w większych miastach w Polsce, a także ciekawostki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego szkolenia.

Chcesz nauczyć się programowania online? Przyjdź i wypróbuj nasze pierwsze 25 lekcji za darmo w CodeBerry Programming School!

Kursy programowania

Większość ludzi z pewnością uważa, że programowanie jest niezwykle przydatną umiejętnością w dzisiejszych czasach. Istnieje niezliczona ilość ofert pracy dla wykwalifikowanych programistów. Jednak znajomość różnych języków programowania i solidne opanowanie kodowania może się przydać również jako dodatkowe umiejętności dla innych zawodów, prywatnego przedsiębiorstwa lub projektu, zamiast być wykorzystane do zapewnienia stanowiska programistycznego w tradycyjnym sensie. 

Tak więc dobrze jest nauczyć się programowania w każdym przypadku, a następnie zagłębić się w bardziej wyspecjalizowanych obszarach, które najbardziej będą odpowiadać Twoim planom i możliwościom.

 

W tym artykule zebraliśmy sposoby i możliwości nauki programowania we Wrocławiu. Dobrze wyposażone miejsce szkoleniowe razem z porządnie wyszkolonymi instruktorami oraz zgraną społecznością mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu Twojej nauki.

 

Nauka programowania w Wrocławiu

Wrocław oferuje wiele rodzajów struktur szkoleniowych. Istnieją kursy, odpowiednie dla każdego, kto chce się nauczyć programowania. Dzieci również nie są tu wyjątkiem – dla nich również znajdzie się szansa na naukę programowania w tym mieście.

Wiele uczelni oferuje naukę wstępnych przedmiotów z programowania, gdzie możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat rozwoju inżynierii komputerowej lub programów do projektowania oprogramowania. (Zwróć jednak uwagę, że studia dają głębokie teoretyczne zrozumienie tematu, ale nie tak dużą wiedzę praktyczną, więc należy nadrobić to indywidualną pracą). 

Inne edukacyjne programy państwowe są również dostępne do nauki programowania specjalizujące się w różnych dziedzinach, takich jak programowanie internetowe i tworzenie aplikacji internetowych. 

 

Spójrzmy, gdzie możesz nauczyć się programowania we Wrocławiu – patrząc na opcje jedna po drugiej.

 

Przegląd kursów programowania we Wrocławiu

Quick Coders Academy

Quick Coders Academy to szkoła programowania przygotowująca do podjęcia pracy na stanowisku Junior Frontend Developera. Po zakończeniu kursów absolwenci mają okazję spotkać się z potencjalnymi pracodawcami i otrzymać ofertę pracy. Koszt kursu to 9990 zł, a całą kwotę uregulować można jednorazowo lub w ratach.

 

IT Academy

W IT Academy kurs dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące, jak i pracujące w branży IT i chcące podnieść swoje kompetencje zawodowe. We Wrocławiu zainteresowani mogą uczyć się na następujących szkoleniach:

 • Kurs tester oprogramowania QA
     
 • Java od podstaw
     
 • Kurs Front-end podstawy

Uczestnicy na kursach mają okazję zmierzyć się z praktycznymi zadaniami, z którymi na co dzień mają do czynienia programiści i inni specjaliści w branży IT.

Fajna opcja dla początkujących, kurs java totalnie od zera – nawet totalny laik jak ja bez problemu załapał i radził sobie w dalszych częściach kursu. Nie wiem jak to wygląda w innych akademiach aczkolwiek tutaj wykładowcy są świetni i warci polecenia. Janusz Wnęk

 

Software Development Academy

Software Development Academy prowadzi kursy w 20 miastach, w tym we Wrocławiu. Zainteresowani podjęciem pracy w branży IT mają do wyboru kilka szkoleń:

 • Python od podstaw
     
 • Java od podstaw
     
 • Tester oprogramowania

Software Development Academy wspiera swoich kursantów także po zakończeniu kursów, oferując program Wsparcia Kariery, w tym spotkania z doradcą i przygotowanie do procesu rekrutacji.

Z ręką na sercu śmiało mogę polecić kurs “Tester oprogramowania”. Dużo przydatnej wiedzy podanej w sposób zrozumiały nawet dla osoby początkującej w IT. To co bardzo miło mnie zaskoczyło to zaangażowanie i pomoc trenerów w przyswajaniu (czasem bardzo ciężko przyswajalnej) wiedzy. Ten kurs to była najlepsza decyzja jaką podjęłam w związku z chęcią przebranżowienia się i wejścia do branży IT. Pamela Przybecka, Facebook

 

Craftin’code

Craftin’code to szkoła programowania, która przygotowuje do rozpoczęcia kariery na stanowisku specjalisty języka Java. Kursanci mają do wyboru trzy typy kursów:

 • Bootcamp Java z gwarancją pracy – kompleksowy kurs od podstaw aż do poziomu samodzielnego programisty;
     
 • Kurs Java Web Developer, na którym kursanci tworzą projekty z użyciem Java Enterprise Edition, Spring framework, a także HTML, CSS, Bootstrap;
     
 • Kurs Narzędzia Programisty Java, dla osób znających podstawy języka Java.
Profesjonalne podejście i zaangażowanie. Świetnie prowadzone zajęcia, w czasie których tłumaczone są złożone aspekty programowania jak i wspierane jest systematyzowanie już zdobytej wiedzy. Paweł Kulecki, Facebook

 

Coders Lab

Coders Lab, najstarsza szkoła programowania w Polsce, prowadzi kursy również we Wrocławiu. Uczestnicy mają do wyboru kursy z zakresu back-endu, front-endu, testowania i UX. Szkoła proponuje również kursy dla średniozaawansowanych, którzy chcą poszerzyć swoje kwalifikacje o znajomość JS, React, Redux oraz Node.js.

Bardzo polecam, szczególnie kiedy chcesz szybko zmienić zawód lub znaleźć pracę. Super wykładowcy, mądry harmonogram zajęć, same przydatne i praktyczne informacje i zagadnienia. Pełna profeska. Natalia Szczęsna, Facebook

 

Akademia programowania

Wrocław oferuje również możliwość nauki programowania dzieciom i młodzieży. Najmłodsi mogą rozpocząć swoją przygodę z IT w Akademii Programowania, która oferuje semestralne warsztaty. Dzieci i młodzież mogą uczyć się tworzenia aplikacji, gier, a także Java, Python, C# oraz JavaScript.

Niepowtarzalna atmosfera w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą – gwarancja zadowolenia każdej pociechy! 🙂 Polecam. Anka Burenok, Facebook.

 

Programy na poziomie uniwersyteckim

Wrocław oferuje osobom zainteresowanym nauką programowania na poziomie akademickim sporo możliwości. Kodowania uczyć można się zarówno na kierunku informatyka, jak i w ramach specjalności na innych wydziałach. Taką możliwość oferują zarówno szkoły publiczne, jak i prywatne. Do najpopularniejszych uczelni należą Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej, Wyższa Szkoła Handlowa, Dolnośląska Szkoła Wyższa.

 

A gdyby można było się uczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było uczyć się bez konieczności dojazdu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na podróże, a Twój rozkład dnia i tygodnia nie był ustalany przez szkołę?

Możesz mieć to wszystko, wybierając naukę przez internet. Na niektórych kursach lekcje trwają w ustalonym czasie, a Ty musisz komunikować się z nauczycielem i klasą poprzez rozmowy wideo. Oznacza to, że te kursy mają sprecyzowany harmonogram (przynajmniej częściowo).

Istnieją również kursy online, na których możesz całkowicie rozwijać się we własnym tempie, samemu podejmując decyzję, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, praktykę i powtórkę materiału oraz kiedy planujesz to robić. Właśnie to oferuje Szkoła Programowania Online CodeBerry, gdzie możesz stać się członkiem internetowej społeczności uczniowskiej i cieszyć się mentoringiem online na wypadek, gdybyś utknął w martwym punkcie.

 

Zgadzamy się z tym, co mówi większość profesjonalnych forów i artykułów, gdzie sugerują, że należy zastanowić się nad tym, jak bardzo interesuje nas informatyka i jak bardzo jesteśmy zaangażowani. Jeśli uważasz się za entuzjastyczną, wytrwałą i sumienną osobę, która lubi rozwiązywać problemy i ma duże zdolności analityczne, programowanie jest prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że programowanie jest właśnie dla Ciebie, zacznij już teraz! Zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki oraz poczucie osiągnięć podczas kursów i zagłęb się w to ekscytujące, logiczne, lecz także kreatywne zajęcie.

Więcej wskazówek na temat pierwszych kroków w nauce programowania  i wyboru właściwego kursu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.