+1 szavazat
(130 pont) által 

A cégünknél működő színes nyomtatónál szeretném azt elérni, hogy Excelből alapban fekete-fehérbe nyomtasson, kivéve ha a felhasználó nem állítja át direkt színesbe a nyomtatást. A nyomtató alapértelmezésébe beállítottam, hogy fekete-fehér nyomtatás történjen illetve egy sablonba (.xltx) is beállítottam, hogy az alapértelmezett nyomtatási mód fekete-fehér.
Két problémám van (ami alapjaiban ugyanaz :) )
- Régebbi excel fájloknál nem lépnek életbe a sablon beállításai és ha utoljára színesbe nyomtatott akkor a továbbiakban is színesbe fog nyomtatni alapból.
- Ha színesbe történik nyomtatás és a fájl mentésre kerül akkor excel megjegyzi, hogy színes nyomtatás történt és a következő akalommal is azt fogja felajánlani.

A nyomtatónál is próbálkoztam, de ott csak azt tudtam beállítani, hogy vagy színes vagy fekete-fehér nyomtatás történjen.

Tudom, hogy a felhasználónak illene beállítani a nyomtatás milyenségét, de sajnos ez nem működik.

Köszönöm!

Gábor

1 válasz

0 szavazat
(8,1e pont) által 

Szia PeGe!
Erre sajnos nem tudok megoldást az excelben, én a helyedben azzal próbálkoznék, hogy a nyomtató beállításainál letiltom a színes nyomtatást.

...