0 szavazat
által 

Üdv!
Én nem elakadtam, hanem ötletem sincs hogy hogy kezdjek hozzá ehhez a feladathoz:
- Ments el egy változóba egy üres tömböt.
- Egymásba ágyazott ciklusokat használva add hozzá a tömbhöz az összes olyan szín rgb() kódját, amelynek a red (piros) értéke 0. Azaz az rgb(0, 0, 0) színtől az rgb(0, 255, 255) színig minden színt tartalmazzon a tömb, beleértve például az rgb(0, 255, 0) és az rgb(0, 0, 255) színt is.
- Egy ciklussal rajzolj 500 vonalat a canvas valamely pontjából a középpontjába. Minden egyes lefutásnál változzon a vonal kezdőpontja a canvas egyik véletlenszerű pontjáról egy másikra, a vonal színe pedig a tömb egyik random eleméről a másikra.
- A véletlenszám generálásához használhatod az alábbi függvényt:
var random = function(max, min) {
return Math.floor(Math.random()*(max-min+1)+min);
}
Mindig is gondom volt az egymásba ágyazott ciklusokkal, de itt még elkezdeni sem tudom a feladatot. Láttam pár megoldást, de a logikára nem jöttem rá. Valaki le tudná ezt nekem vezetni, mert kissé el vagyok most veszve :D
Köszi,
Gergő

1 válasz

0 szavazat
(8,1e pont) által 

Szia Gergő!

Segít a feladat leírása, hogy milyen lépéseken kell végighaladni.

Lehet, hogy az egymásba ágyazott ciklusokkal van a gond? Ezt a videót érdemes lecsekkolni: https://www.youtube.com/watch?v=piKpw_CghS8

Egy picit próbálkozott, pl. az első lépést tuti biztos, hogy meg tudod oldani :).

...